19 Listopad 2017 11:09
Nawigacja
OSP Nidek
· TELEFON ALARMOWY
· Interwencje
· Historia
· Sprzęt
· Syrena
· Załoga
· Zarząd
· Kontakt
Orkiestra Dęta
· Historia
Górnicy
· Historia
Wiejski Dom Kultury
· Biblioteka
· Centrum Informatyczne
· Godziny otwarcia
· Koła i zespoły
· Sala balowa
Parafia
· Drewniany kościół
· Historia
· Informacje
Przydatne strony
· Ośrodek Zdrowia w Nidku
· Parafia w Nidku
· Szkoła w Nidku
Mapa Nidku
POLECAMY

Ćwiczenia Systemu Ostrzegania - Zawyją syreny w Małopolsce

"ĆWICZENIA SYSTEMU OSTRZEGANIA"

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie informuje, że 12 maja 2015 r. odbędzie się ogólnokrajowe ćwiczenie pk. RENEGADE – KAPER 15/I z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia na terenie województwa małopolskiego nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny – modulowany dźwięk syreny przez okres trzech minut) dotyczący zagrożenia z powietrza oraz sygnał odwołujący alarm (sygnał akustyczny – ciągły dźwięk syreny przez okres trzech minut) o zagrożeniu z powietrza.

We wtorek 12 maja w godz. 6.00 – 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenie pk. RENEGADE – KAPER 15/I. W ramach ćwiczenia odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza. Podczas treningu będą przekazywane drogą radiową (zapasowy środek łączności – poczta elektroniczna) ćwiczebne komunikaty ostrzegawcze dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować, w radiowej sieci ostrzegania, sygnały zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku powietrznego. Po odebraniu sygnału dotyczącego danego obszaru, potencjalnie zagrożonego atakiem z powietrza, zostanie uruchomiony akustyczny system alarmowy (generowany przez syreny alarmowe) na danym obszarze.

Źródło: www.malopolska.uw.gov.pl

Walne Zebranie - OSP Nidek

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Nidku
zawiadamia, że w dniu

  14 lutego 2015r. (sobota) o godz. 17:00
odbędzie się
Walne Zebranie - OSP Nidek
 

w Remizie Strażackiej.

Chętnych zapraszamy !!!

Wieczór Kolędowo-Jasełkowy w Nidku

Wiejski Dom Kultury w Nidku
zaprasza na

Wieczór Kolędowo-Jasełkowy
  25 stycznia 2015r. (niedziela) o godz. 16:00

w Sali WDK Nidek.

W programie:
- występ dzieci z Zespołu Tanecznego w układzie świątecznym,
- Jasełka Bożonarodzeniowe z oprawą muzyczną i w wykonaniu Chóru "Magnolia" z młodzieżą,
- koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z Zespołu "Nidecky",
- koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej.

ZAPRASZAMY !!!

XII Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych w Nidku

Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu
zaprasza na

XII Gminny Przegląd
Zespołów Jasełkowych
 24 stycznia 2015r. (sobota) o godz. 10:00

w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Nidku.

ZAPRASZAMY !!!


foto. S. Gałysz

Więcej zdjęć w: (Czytaj więcej)

Diecezjalny Przegląd Kolęd w Mazańcowicach

W dniu 4 stycznia 2015 roku Chór „Magnolia” uczestniczył w V Diecezjalnym Przeglądzie Scholi i Zespołów pod hasłem „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Przegląd odbywał się w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach pod honorowym patronatem Ks. Bpa Romana Pindla. Organizatorem przeglądu byli: Komisja Muzyki Kościelnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Polski Związek Chórów i Orkiestr w Bielsku Białej, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy oraz Parafia w Mazańcowicach.

Po przyjeździe do Mazańcowic chórzyści mieli okazję podziwiać żywą szopkę wybudowaną obok kościoła. Były w niej nie tylko tradycyjne figury Świętej Rodziny, Pasterzy czy Trzech Króli, ale także żywe zwierzęta: koza, baranek, kury, gęsi i gołębie. Do przeglądu zgłosiło się 13 zespołów, w tym dwie schole. Chóry zajmowały wyznaczone dla nich miejsca. Koncert rozpoczął się o godz. 17.00. Każdy zespół zaśpiewał trzy kolędy lub pastorałki. Unoszący się w świątyni śpiew rozbrzmiewał przez ponad dwie godziny. Wszyscy z uwagą słuchali i podziwiali występów innych uczestników. Piękne śpiewy, różnorodne kolędy, eleganckie stroje - wrażenia z całego przeglądu... bezcenne. Dla nideckiego chóru to kolejne pozytywne doświadczenie.

Wanda Szyc

Fotoreportaż na stronie: www.witkowice.com

Występ w Wadowickim Domu Kultury

W tym roku Chór „Magnolia” z WDK Nidek rozpoczął kolędowanie już 20 grudnia 2014 roku. Bowiem tego dnia wziął udział w eliminacjach do 21. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Eliminacje odbywały się w Wadowickim Domu Kultury.

Chór „Magnolia” pod dyrekcją Pana Krzysztofa Kolasy wystąpił jako pierwszy z jedenastu zgłoszonych zespołów. Zgodnie z regulaminem zaprezentował trzy kolędy: „W dzień Bożego Narodzenia”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Mesyjasz przyszedł”. Występ był udany, a uczestnicy bardzo przejęci nowym doświadczeniem. Wyjazd zorganizował zespołowi Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu.

Wanda Szyc

Więcej o Festiwalu na stronie: www.mfkip.pl

Biesiada Działaczek i Seniorek KGW - MDK Andrychów

W dniu 13 grudnia 2014 roku w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyła się przedświąteczna Biesiada Działaczek i Seniorek Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas spotkania uhonorowano po jednej seniorce z każdego Koła Gospodyń, którego członkinie chciały w szczególny sposób podziękować swojej koleżance za pracę na rzecz Koła i społeczności wiejskiej.

Tradycyjnie podczas spotkań przygotowano stoiska z prezentacją prac rękodzieła ludowego autorstwa gospodyń SGW. Na scenie zaprezentowały się również zespoły artstyczne - Chór KGW z Sułkowic Łęgu, który zaprezentował wiązankę piosenek ludowych i przyśpiewek oraz Chór Magnolia z Nidku, który oprócz pieśni - tradycyjnie zaprezentował gospodyniom wesoły program kabaretowy!


foto. J. Skupień

Fotoreportaż na stronie: www.sgw.andrychow.pl

Przedświąteczne warsztaty artystyczne

Wiejski Dom Kultury w Nidku
zaprasza dzieci i młodzież na

Przedświąteczne warsztaty artystyczne
od 4 do 18 grudnia w każdy czwartek o godz. 17:00

w Sali WDK Nidek.

Podczas spotkań nauczymy się tworzyć:
- bombki w stylu decoupage,
- kartki świąteczne - quilling,
- stroiki z gałązek jodłowych.

ZAPRASZAMY !!!

Kurs tańca towarzyskiego

Wiejski Dom Kultury w Nidku
zaprasza na

Kurs tańca towarzyskiego
od 18 listopada (wtorek) o godz. 18:30

w Sali WDK Nidek.

ZAPRASZAMY !!!

Czas lokalny
Pogoda
Ostrzeżenia Meteo

Wygenerowano w sekund: 0.04 - 21 zapytań MySQL 164,387 unikalnych wizyt